Yer Altı Çöp Konteynerleri

 
Yer altı çöp konteynerleri eski bildiğimiz yöntemlerin modernleşmiş hali diyebiliriz. Yer üstünde görülen kısmı isteğe göre büyük ya da küçük tasarlanabilir.  Yer altında kalan kısmı ise 2 kat daha büyüklükte depolama haznesi bulunur. Görünümü buz dağlarına benzetilmektedir. Derli toplu gözükmesi de çevre modern bir görüm yaratır. 

Yer altında olması da koku ve dağınıklığı da ortadan kaldırır. Diğer çöp konteynerlerine göre daha a maliyeti yüksektir. İçerisindeki çöpleri vinç yardımıyla dışarıya çıkarılır.  İşlem bittikten sonra yenide yerin altına dikkatli bir şekilde konulur. Fazla yer kaplamadığı için insanlar rahatça hareket edebilirler. Çöpleri attıktan sonra ellerinizi vurmadan kendi otomatik bir şekilde kapatır. Böylelikle sağlığınıza zarar vermez.

 

Yer Altı Çöp Konteynerlerinin Avantajları Nelerdir?


Yer altı çöp konteynerleri estetik bir görüntüsü vardır. Modern bir görünüm sergiler. Çevre dostudur. Fazla yer kaplamaz. Çöpleri atarken ellerinizi vurmanıza gerek yoktur. Kapağı otomatik olarak açılır. Vinç il kaldırıldıktan sonra alt kısmı otomatik olarak açılır. Genişliği normal çöp konteynerlerinden bile 20 kat daha fazladır. Kalabalık yapmayacağı için insanlar daha rahat hareket eder. 

Enfeksiyon kapma riski daha azdır. Çocukların oyun oynacağı, koşabileceği alanlar daha geniştir. Beldiyeler yer altı çöplerini boşaltma sırasında daha hızlı olurlar.  Böylece zamandan tasarruf edebilirler.  Ayrıca çevre dostudur. Kimyasallardan nemlerden etkilenmezler. Metal olmasından dolayı paslanma özelliği yoktur.  Ayrıca yer altı çöp konteynerlerini sınıflandırıldıktan sonra geri dönüşüm özelliği kazandırılır.


Neden Yer Altı Çöp Konteynerleri?


Yer altı çöp konteynerleri kullanımı git gide büyüyor. Parklarda, deniz kenarlarında dahi kullanılmaya başlandı. Hem fazla yer kaplamamsı hem de görüntü bozukluğuna sebep olmamasından dolayı çok sık kullanılıyor. İnsanlar rahata hareket edebiliyor. Araçları olanlar rahat bir şekilde par etme işlemleri yapıyorlar.
 
Çevre dostu olması da tercih edilmesinin nedeni olarak ilk sıralarda yerini alıyor.  Yaz aylarında sıcağın verdiği etkisiyle çöpler zamanla kokmaya sebebiyet veriyor. Bu durum çevreyi rahatsızlık verecek durumdur. Yer altı çöp konteynerleri ise bu durumu ortadan kaldırıyor. Zemine döşenen 1,5 mm kalınlığındaki sacı sayesinde sızıntı olmaz.