Sıfır Atık Geri Dönüşüm Setleri


Atık kovaları plastik, cam yâda kâğıt ürünlerin ayrıştırılması için kullanılan çöp kovalarının genel adıdır. Bu nedenle hem siteler içerisinde hem de iş yerlerinde kullanılabilinir. Ayrıca bu ürünler parklarda ve bahçeler içerisinde de rahat kulanım yapılabilmesi açısından tercih edilmektedir.
 
Bu ürünler sıfır atık projesi kapsamında üretilmiş olan ürünlerdir. Plastik, Metal ya da kâğıttan yapılabilmektedir. Ayrıca bu ürünler 2, 3, 4, 5 ve 6 bölmeli olacak şekilde isteğe bağlı olarak imal edilmektedir. Renk çeşitlerine göre çöplerin toplanması sağlanabilmektedir. 

Sıfır atık 2'li geri dönüşüm setleri genellikle 65 cm genişlik, 33 cm derinlik ve 70 cm yükseklikte olur. Özel olarak üretilen modeller ise isteğe bağlı olarak tercih edilebilmektedir. Sıfır atık 2'li geri dönüşüm setlerinin ortalama 80 litre kapasitesi bulunmaktadır. Metal olan ürünler paslanmaz çeliktir. Atık yönetmeliğine uygun olarak üretilmiş olan ürünlerdir. 


Sıfır Atık 3'lü Geri Dönüşüm Setleri


Bu setler genellikle itme kapaklı ya da açık kapaklı olarak tercih edilebilmektedir. Dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilinir. Ayrıca seyyar olan modelleri de oldukça kullanışlıdır. Geri dönüşüm için üretilen bu ürünler, plastik, cam ve kâğıt ürünlerin ayrılması için kullanılabilinir. 

Sıfır atık 3'lü geri dönüşüm setleri iç mekânlarda da rahat bir kullanım sağlar. Kokma ya da dökülme yapmaz. Paslanmaz çelikten üretilmiş olan ürünler uzun seneler boyunca kullanılabilinir. Kolay boşaltılabilir.  Ebatları tamamen tercihe bağlı olarak üretilmektedir. Bu nedenle kullanılacak alan oldukça önemlidir. 


Sıfır Atık 4'lü Geri Dönüşüm Setleri


Bu ürünler çelik, demir, saç, paslanmaz krom, ahşap ve galvaniz olarak üretilebilmektedir. Kullanım yerine göre değişen üretim materyali uzun seneler kullanım için elverişlidir. Aynı zamanda sıfır atık 4'lü geri dönüşüm setleri ahşap olan modelleri 1. Sınıf emprenyeli çam ağacı kullanılarak imal edilmektedir.
 
Hareketli olan bölmeleri sayesinde içerisinde bulunan atıkların rahat boşaltılması sağlanmaktadır. Ayrıca bu ürünler 1. Sınıf kalitede üretilmektedir. Renkleri tercihe bağlı olarak imal edilir. 200 derece de elektrostatik toz boyama sistemi ile boyama yapıldığı için, akma yâda aşınma gibi durumlar söz konusu değildir. Ayak renkleri değiştirilebilinir. 

Bu atık geri dönüşüm setlerinin ön ve arka kısımlarına istenilen yazı ve ayırmaç yapıştırma işlemi yapılabilmektedir. Komple ünitelerin genişlikleri 200 cm olarak belirlenmiştir. Her türlü hava koşullarına uygundur. Derinlik 50 cm, yükseklik 95 cm, 1200 litre hacme sahiptir.