Sıfır Atık Geri Dönüşüm Kovaları


 Sıfır atık geri dönüşüm kovaları sıfır atık projeleri için kullanılması ön görülen ürünlerden biridir. Sıfır atıktan kastı, ürünleri daha verimli kullanmak, çevrede daha uzun sürede yok olan atık maddelerine verilen addır. Geri dönüşüm kovalarının renkleri farklıdır. 

Mavi, gri, kahve ve kırmızı renkler sahip kovalar bulunur. Örneğin; Mavi atık geri dönüşüm kovası kâğıt ve karton kutular, gazeteler, dergiler, kitaplar, yazı ve çizim kâğıtları, metal içecek kutuları, metal gıda kutuları, plastik kutular, plastik şişeler, cam içecek ve gıda şişeleri, cam kavanozlar gibi tekrar kullanılabilen ürünleri içerisine atılır. Kırmızı kovada ise atık pilleri muhafaza etmek için kullanılır. Renkleri farklı olmasına karşın boyut ve ebatlarında da farklılıklar gözlenebilir.


Sıfır Atık Geri Dönüşüm Kovalarının Özellikleri Nelerdir?


Sıfır atık geri dönüşüm kovaları üretimde farklılıklar gözlemlenir. Renklerine göre atık biriktirme işlemlerinde farklılık gözükür. DKP sacdan yapılmıştır. Böylelikle kırılma, bükülme ya da tahribat olma olasılığı sıfırdır. Elektrostatik toz boya ile fırınlanarak kaplanmıştır. Böylece dış etkenlere karşı boyalarında akma olayı olmaz.
 
İmalatı sırasında kenetleme sistemi uygulandığı için daha dayanıklı oluyor. Kullanılan kovalara göre boyutlarında değişiklik gözükür. En küçük boyutta olan geri dönüşüm kovalarının eni 30 cm boyutu ise 100 cm’dir.  Koli olarak kullanılan geri dönüşüm kovası da vardır. Bunların ebatları 35 x 35 x 70’dir. Koli şeklinde olan geri dönüşüm kovalarını istediğiniz renklerde kullanabilirsiniz.

 

Moblen Plastik Sıfır Atık Geri Dönüşüm Kovaları


Sıfır atık geri dönüşüm kovaları kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Moblen geri dönüşüm kovası çok az yerde kullanılır. Modern bir görünüme sahiptir. Sarı, beyaz, kırmızı, yeşil, beyaz gibi renkleri vardır.  Profesyonel bir şekilde atık toplamanızı sağlar. Taşınması çok kolaydır. CE kalite sertifikalarına göre üretilir. Kapak renklerine göre poşet seçeneği de sunuyor. 

İçerisinde 11 atık etiketi, 4 atık ayırma,11 renk seçeneği de firmalar tarafından sizlere sunuluyor. İstediğiniz renkte istediğiniz atığı yerleştirebilirsiniz. Birden fazla tık kullanacaksanız birbirine bağlama aparatı ile birleştirebilirisiniz. Böylelikle fazla yer kaplamasını engelleyebilirsiniz. Poşeti geçirdiğinizde kilit sistemi oluşturulur. Böylelikle poşetin kovanın içerinde çıkmasına engel olur.