Metal Çöp Konteynerleri

 
Metal çöp konteynerleri günümüzde en çok sık kullanılan evrensel atık kabı diyebiliriz. Evlerinizin çöplerini, ofislerinizdeki çöpleri ve okullardaki atıkları çok kolay muhafaza edebilir. Kullanım alanlarına göre farklılık gösterir.  Metal çöp konteynerleri belirli saatler içerisinde çöpleri içlerinden alınması gerekir. Hem çevreye koku verebilir.
 
Hem de insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Galvanizli çöp konteyneri, sıcak daldırma çöp konteyneri ve plastik kapaklı galvanize   gibi birçok metal çöp konteynerlar bulunur.  Tekerlikli olması da kullanımı kolaylık sağlıyor. Kolay bir şekilde bir yerden başka bir yere taşıyabiliyorsunuz. Genişliği 200 litreden başlayıp 1100 litreye kadar çıkıyor. Bu çöp konteynerleri daha çok Belediyelerin Sokak başlarına koyarak evlerdeki atıkları saklamak amacıyla kullanılır. Bunun haricinde depo olarak da yine bu konteynerlere ihtiyaç duyulur.


1100 LT. Metal Çöp Konteynerleri 


Metal çöp konteynerleri modelinden biridir. Geniş hacmiyle birçok evlerinin atıklarının aynı anda muhafaza edebilme özelliğine sahiptir.  Gövdeye kullanılan sac kalınlığı 1,5 mm’dir. Tabana kullanılan sac kalınlığı 2,00 mm’dir. Çöp kamyonları kolaylıkla kaldırarak çöpleri hazneye alır. Çevreye kötü koku vermez. Kapakları oturmasının sayesinde kedi ve köpek içlerine giremez. 
Türkiye Standartlarına uygun bir şekilde yapılır. Birinci sınıf malzemeden yapılmıştır. Galvaniz malzemesinden yapıldı. Kolay taşınması için iki adet kolları vardır.  Yine alt kısmında 4 adet tekerlekleri bulunur. Cürufsuz gaz altı kaynağı ile kaynatıldığı için zorlu hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Tekerlikleri 360 derece rahatlıkla dönüyor.


770 Lt. Pedallı Metal Çöp Konteyneri


Metal çöp konteynerleri modellerinden en çok kullanılan çöp konteynerlerinden biridir. Bu çöp konteynerinin boyu 110 cm’dir. Eni 70 cm’dir. Yüksekliği ise 100 cm olarak imalat edildi. Gövdesine boy ve yükseklik doğru orantılı olacak şekilde kıvrımlar verilerek mukavemet arttırıldı.  4 adet 360 derece dönebilen tekerlekler mevcuttur. 
Tutacakları yana değil de alt kısımlara iki adet olacak şekilde dizayn edilmiştir. Yine evrensel atıkları ve depolama atıkları için kullanıma uygundur.   Pedallara sahiptir.  İmalat sırasında kullanılan saclar TSE damgalı ürünlerdir. Birinci sınıf malzemeden yapılır. Dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Çöp arabası kolaylıkla kaldırıp çöpleri içerisinden alır. Koku salmaz.  Ufak tefek kazalara engel olmak adına tekerleklerinde fren sistemi bulunur.