Plastik Variller 


Teknolojinin gelişmesiyle beraber taşıma sektöründe de gelişmeler başladı. Özellikle sıvı taşımacılığı dikkat ve özen verilmesi gereken önemli bir sorundur. Plastik variller tamda bu işlemi görür. Ürünleri kolay bir şekilde içeriye yerleştirirken, aynı zamanda da kolay bir şekilde temizleme imkânı sunuyor. Sadece sıvık taşımada değil. 

Aynı zamanda nakliye  petrokimyasallar, özel kimyasallar, eczacılık ürünleri ve gıda üretim uygulamalarda da varillere ihtiyaç duyulur. Özellikle hassas malzemelerin taşınmasında, tehlikeli malzemelerin taşınmasında ve karılacak ürünlerin taşınmasında yardımcı olur. Kırmızı, mavi ve beyaz renk seçeneği de mevcuttur.  Plastik varil kullanımı aynı zamanda zamandan tasarruf etmenizi de sağlıyor. Avrupa ve Amerika standartlarına uygun bir şekilde imalat edilir.


Plastik Varillerin Özellikleri


Plastik variller pek çok alanda kullanım kolaylığı sunuyor. Ağzı kapaklı olması içerisinde konulan ürünlerin yere dökülmesine engel olur. Bir ya da iki kişiyle taşıma imkânı sunuyor. Emniyet özelliği sayesinde içerindeki ürünleri güvenli bir şekilde taşıma imkânı sunuyor 5 litre ile 1000 litreye kadar geniş varil seçeneği de bulunuyor. 

Dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Esnek yapısı sayesinde darbe alsa bile eski haline hızlı bir şekilde döner. İçini ve dışını kolay temizleyebilirsiniz. Uzun süre kullanabilirisiniz. Araç içerinse yerleştirildiği zaman kolay istifleye bilirsiniz. Kullanım alanlarına göre farklı ebatlarda ve genişlikte almanız mümkün. Sıvı, tozlu ve katı ürünleri ya da malzemeleri bir yerden başka bir yere taşıyabilirsiniz. 


Plastik Varillerin Çeşitleri Nelerdir?


Plastik variller kullanım türlerine göre değişiklik gösterir. 60’lık çanta plastik varil daha çok sıvı malzemeleri taşınması için kullanılır. İçerisinde deterjan, aseton gibi malzemeleri kolayca taşıyabilirsiniz. 60 litreye kadar ağırlık taşıma imkânı sunuyor. Diğer bir varil ise 60’lık çember plastik varildir bu varil daha çok katı malzemelerini taşımak için kullanılır. 

Genellikle nakliye firmaları kullanır. 120’lik çember plastik varil tekstil sektöründe kullanılır. Tekstil malzemelerini bir yerden başka bir yere taşımak için kullanılır. 150’lik çemberli varil ise katı ve toz halinde olan maddeleri taşımak için kullanılır. Sağlık sektelerinde kullanılan variller ise atık varillerdir. İçerisine atılan atıkları çöp konteynerlera taşımak için kullanılır.