Küllükler


Tütünün icadından beri pek çok kişi sigara içiyor. Sigaranın zararlı olduğu kadar külleri de hem insan sağlığına hem de çevrenin kirlenmesine sebep oluyor. Küllükler bunların olmasını engelliyor.  Küllükler sayesinde sigara içtikten sonra içerisine dökebilirsiniz. Sigaranın ateşli külü yere düştüğünde yangınlara bile sebebiyet verecektir. 

Sigaranın küllerini çevreye yayılmasına engel olunur. Bazı yerlerde iç dekorasyon olarak kullanılırken, bazı yerlerde ise çöp kovası şeklinde kullanılır.  Alışveriş merkezlerinde, bankalarda ve hastanelerde külliklerle karşılaşmaktayız. Ayrıca küllüklerin alt kısımları da atık çöpler olarak kullanılır. Taşınması kolaydır. İstediğiniz yere çok kolay bir şekilde götürebilirsiniz. Evlerde ise küçük boy yer kaplamayan küllükler daha çok kullanılıyor. Türkiye standartlarına uygun bir şekilde imalat edilir.


Kolon Küllük


Birçok modellerde küllükler mevcuttur. Model tasarımlarla kendilerine hayran bırakıyorlar. En çok kullanılan modellerden biride 1106 kolon küllükleridir. Hem kolay taşınır olması hem de geniş iç yüzeye sahip olması atık çöp olarak da kullanılıyor. Alışveriş merkezlerinde daha sık rastlayacağınız bir modeldir. Siyah ve gri renk seçeneği sunar. 

Metal kaplama ile imalat edilmiştir. Dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Bir yerden başka bir yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Boyu 60 cm, eni ise 35 cm olarak tasarlanmıştır. Elektrostatik boya ile fırınlayarak yapıldığı için boyada çizilme ya da tahribat olayı olmaz. Yapımı sırasında çok ince sac kullanılmıştır. Küllük kısmı kolay çıkarılır ve yerine takılır. Böylece temizlenmesi daha kolay olacaktır.


Paslanmaz Küllük


Bir diğer küllük modeli ise paslanmaz küllüklerdir. Hem şekil olarak hem de ebat olarak diğerlerinden farklı olmasını sağlıyor. Paslanmaz özelliği sayesinde yağmurlu, nemli ve rutubetli havalarda dahi paslanamıyor. Böylelikle uzun süre kullanabilirsiniz. Bu modeli de alışveriş merkezlerinde ve restoranlarda daha çok kullanılır. 

Türkiye standartlarına uygun bir şekilde imal edilmiş. Metal çelikten yapıldığı için dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Kolay taşınabilir. Yer ile bütünleşmesi kolaydır. İçtiğiniz sigarayı içeriye atmanızı için atık yeri de mevcuttur. Boyu 60, eni ise 45 cm’dir. CE 450 kalite standartlarına uygun imal edilmiş. DKP sac ile dizayn edilmiştir. Küllüğü çıkmadığı için temizlenmesi bir hayli zordur. İçlerindeki atıkları kolayca boşaltabilirsiniz. Küllükler kullanım yerine göre farklılık gösterebilir.