Tıbbi Atık Ürünleri

 
Tıbbi atık ürünleri patolojik atıklar, kesici-delici katı atıklar ve enfekte atıklar olmak üzere 3 atık çeşidi vardır. Bu atıklar hem çevreye hem de insana zarar veren atıklardır. Bundan dolayı toplanması, saklanması ve imha edilmesi dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Aksi halde olumsuzlukları da beraberinde getirir. Her bir atık türüne göre farklı poşetleme sistemi yapılmıştır. Hem hangi atığın olduğunu hem de hangi atığın imha edilebileceğini bilmenizi sağlar.
 
Yine atık çöp kovalarında da farklı renklerde bulunur. Turuncu, kırmızı ve sarı olmak üzere 3 çeşit renk bulunur. İğneler, doktor eldivenleri gibi tıbbi atıkları sarı kovalarda biriktirilir. Böylelikle çevreyi ve insan sağlığını daha da korumuş olursunuz. Tıbbi atıkları taşırken de mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde salgın hastalıklar ve bulaşıcı hastalıklardan korunmanız imkânsız hale gelecektir.


770. Litre Tıbbi Atık Konteynerleri


Tıbbi atık ürünleri için kullanılan tıbbi bir atık konteyner çeşididir.  Güneş ışınları, kar, rüzgâr, yağmur gibi etkenlerden etkilenmez. İsteğe göre sonrada kilit mekanizması eklenir. Böylece tıbbi atıkların ağzını kimse açamaz. Kolay taşınması için iki adet kol bölmesi vardır. 

Ayaklarında 4 adet 360 derce dönebilen tekerlekler mevcuttur. Kontrol etmeniz için iki adet fren sistemi vardır. Diğer tekerlekte ise fren sistemi yoktur. Kolayca manevra yapabilirisiniz. Bir yerden başka bir yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz. “Dikkat ” yazısı vardır. Böylece içerisinde tehlikeli bir maddenin varlığından haberdar olunmasını sağlar.
 

770. Litre Metal Tıbbi Atık Konteynerleri


Tıbbi atık ürünleri için kullanılan tıbbi bir atık konteyner çeşididir. Diğer tıbbi atıklardan daha dayanıklıdır. İç kısmını 2 mm saclardan yapılmıştır. Dış kısımlarını ise kıvrımlar eklenerek birleştirme işlemi uygulanır. “Dikkat ” yazısı vardır. Diğer konteynerlere göre daha büyük tekerlekleri vardır. Ayaklarında 4 adet 360 derce dönebilen tekerlekler mevcuttur. 

Kapağında küçük iki adet menteşe bulunur. Bu menteşeler kapağın daha rahat açılmasını sağlar. Maliyeti biraz yüksektir. CE sertifikalarla uyumludur.  Frenleri mevcuttur. Kapağı daha rahat açmanız için tutmacı vardır. Kolaylıkla bir yerden başka bir yere taşıyabilirisiniz. Atık poşetlerine ihtiyacınız yoktur. Çatalla yardımıyla atık aracının içerisine dökülür.